Vorige week heb ik heeerlijk gedineerd bij Herengracht. Dit stoer moderne restaurant ligt op een toplocatie in Amsterdam op de hoek van het Koningsplein en pal aan de Herengracht. De menukaart is Nederlands – Frans en het is een hele klus om te kiezen tussen al het lekkers. De ingrediënten waarmee er gekookt wordt zijn verantwoord en onbewerkt. En daar houden we van! Naast de kaart is er ook nog een speciaal menu met toppers van het seizoen afkomstig van de markt. De sfeer is huiselijk warm en nodigt uit tot een gezellige lange avond.
Ik duik wanneer de kaart op tafel komt altijd direct in het menu terwijl Mike zich verdiept in de wijnkaart. Een goede wijnkaart scoort hoge punten bij ons en ik was meer dan blij toen ik mijn geliefde Viognier (Dumanet Narbonnais , Languedoc) tussen de huiswijnen zag staan. Doe daar maar een flesje van :) Onze gastvrouw vertelde ons dat ze het belangrijk vinden dat iedereen van kwalitatief goede wijn kan genieten zonder de hoofdprijs te betalen. En die belofte maken ze zeker waar bij Herengracht.
Ik neem jullie gewoon even mee door onze avond met een paar smakelijke foto’s. Na lang wikken en wegen besloot ik heldhaftig voor de gerookte houtduiffilet (met ingemaakte groene kool, chips van schorseneren en een dressing van biet) te gaan. Ik hou er wel van om nieuwe dingen te proberen.
Mijn voorgerecht was lekker, maar ik moet toch een beetje wennen aan de smaak van duif. Daarnaast vind ik het super irritant dat Mike zijn keuze heeel vaak het lekkerst is, haha. Hij nam de gerookte runderrib-eye (met rauwe champignonsalade & truffeldressing) en die smaakte echt fantastisch. Ik was een beetje jaloers maar hé! Sharing is caring and so he did :)
Als hoofdgerecht koos hij voor de eendenborst van het menu naast de kaart. Altijd fijn wanneer dat mogelijk is. Daarbij kwam een puree van zoete aardappel, spruitjes en een saus van calvados.
Mike kiest trouwens niet altijd het lekkerste gerecht want mijn kabeljauw was echt to die for.. Hij was op de huid gebakken en werd geserveerd met kokkels, suuuper romige risotto, winterpostelein en een saus van kreeft. Echt als je hier gaat eten, neem dit. Ondertussen drinken we trouwens vrolijk door van de Viognier. Al is de fles helaas al op, maar deze wijn is ook gewoon te bestellen per glas. Ahhh, en zie je die hand? Gelukkig begrijpt mijn lover het nut van goede foto’s ;)
Even een tipje tussendoor. Ik drink bij elk glas wijn een glas water, atijd. Alcohol droogt je lichaam uit en met water hydrateer je jezelf en verklein je de kans op hoofdpijn
En dan.. Het dessert! Ik ging voor het chocolade granache taartje met speculaas en mandarijn sorbet. Een meer dan goede keus al zeg ik het zelf. Ik dronk er een espresso en licor 43 bij.
Zie je dat hemelse plaatje hier beneden? Het smaakte nog lekkerder dan dat het eruit ziet.. Een echte caloriebom, dat wel. Maar dit soort avonden vallen onder de 20 van mijn 80/20 regel (lees er hier meer over) dus ogen dicht en genieten maar. Dit was overigens Mike zijn dessert, en wel zijn tweede om precies te zijn. Hij bestelde hiervoor namelijk de gemarineerde peer, maar had niet gelezen dat er drop ijs bij werd geserveerd. De combinatie vonden we een beetje vreemd en waarschijnlijk keek hij super teleurgesteld, want onze gastvrouw bood hem toen onderstaand dessert aan. En daar zijn we haar nog steeds dankbaar voor want dit was écht een stukje hemel.
Conclusie van deze avond bij Herengracht: heerlijk eten, top bediening, een goede wijnkaart en een gezellige sfeer. Wij komen hier zeker weer terug en ik raad jullie aan hier ook eens langs te gaan. Je kunt hier ook ‘s middags terecht voor een lunch en later op de avond voor lekkere cocktails. Het terras ligt aan de gracht en staat zomers volop in de zon.. Just saying.
Herengracht beschikt daarnaast ook over een (verwarmde!) binnentuin waar je ook in de koude maanden gezellig kunt borrelen. Ook worden hier regelmatig kleinschalige evenementen georganiseerd zoals Let’s roast it, winters eten boven een knetterende vuurkorf.
Kijk voor meer informatie, openingstijden, evenementen of de menu kaart op deherengracht.nl
Adres Herengracht 435 / 1017 BR Amsterdam/ +31 (0) 20 616 24 82
0 reacties