Een tijdje geleden heb ik een grote kruidenbak in onze tuin gemetseld. Daar wilde ik allemaal eetbare kruiden in laten groeien en bij een biologische moestuin kocht ik onder andere citroenmunt, oreganotijm, en Franse dragon. En vooral die Franse dragon, die gaat echt als een malle. Ik vind dragon sowieso echt een héérlijk kruid. Fris, een beetje anijsachtig en net even anders dan de standaard kruiden die je vaak gebruikt. Omdat ik er nu best veel van in de tuin heb, besloot ik er een paar lekkere recepten mee te maken! Te beginnen met deze dragon pesto. Het was eigenlijk gewoon een probeersel, maar ohhh, wat is hij lekker geworden. Deze pesto met dragon is heerlijk op een cracker met geitenkaas, door een salade, als dip voor bij de borrel of door pasta heen als snelle avondmaaltijd.

Franse dragon
Grappig genoeg kwam ik er pas later achter dat ik niet zomaar dragon had gekocht, maar Franse dragon. Blijkbaar is dat de favoriet van veel koks, omdat de smaak voller en aromatischer is dan die van andere soorten dragon. Het heeft iets fris, iets kruidigs en een subtiel anijsachtig smaakje dat ik echt héérlijk vind. Al moet je er wel van houden. Ik vind het bijvoorbeeld fantastisch, maar Michael vindt dragon echt vreselijk. Sterker nog, als hij in een restaurant een saus met dragon geserveerd krijgt, wisselt hij die het liefst om voor een andere saus. Ik zal die gigantische dragonplant in de tuin dus zelf moeten opeten, hahaha..
Dus mocht je zelf dragon in de tuin willen zetten: proef eerst even een blaadje en kijk of je het lekker vindt. De plant kan namelijk behoorlijk groot worden, en dan is het wel zo gezellig als je er ook echt blij van wordt ;)
Recepten met dragon
Louen (6) vindt dragon gelukkig ook heerlijk, dus ik heb er meteen wat lekkere dingen mee gemaakt. Als eerste deze dragon pesto, maar ondertussen staat er in de keuken ook een siroop met dragon en citroen te trekken. Daar ben ik zó benieuwd naar. Daarnaast heb ik een flesje appelazijn gevuld met verse dragonblaadjes, om te kijken of ik daar een lekkere dragonazijn van kan maken.. Allemaal kleine probeersels dus. Als ze goed uitpakken, zal ik de recepten hier zeker delen.
Maar voor nu heb ik eerst dit heerlijke recept voor dragon pesto voor je. Gemaakt met verse dragon, Parmigiano Reggiano, walnoten, knoflook en goede extra vierge olijfolie. Het is een romige, kruidige pesto geworden die heerlijk is op een cracker, door een salade, door pasta als snelle avondmaaltijd of gewoon als dipje bij de borrel.

Nog meer lekkers!
- Opgeklopte boter met gochujang en sinaasappel
- Warme olijven met honing en mascarpone
- Romige bietenspread met balsamico
- Zelf crispy chili olie maken
- Groene pesto van wortelloof
- Doperwten yoghurt spread (KIDS)

Ingrediënten
- 10 gr verse dragon
- 30 gr walnoten
- 40 gr Parmigiano Reggiano
- 1 el citroensap
- 1 knoflookteentje
- 6 el extra vierge olijfolie
Instructies
- Verwijder de dragonblaadjes van de dikke stelen. De dunne, zachte takjes kun je gewoon gebruiken. Spoel de dragon kort af onder koud water.
- Doe de dragon samen met de walnoten, Parmigiano Reggiano, het citroensap, de knoflook en de olijfolie in een keukenmachine of vijzel. Maal alles tot een romige pesto. Voeg eventueel een extra scheutje olijfolie of een klein beetje water toe als je de pesto wat dunner wilt maken.
- Breng op smaak met peper en zout. Schep de pesto in een schoon glazen potje en bewaar maximaal 5 dagen in de koelkast.







0 reacties