Eerlijk, hoe leuk zien deze sushi burgers eruit?! En ze zijn ook nog eens makkelijker te maken dan gewone sushi rolls. Men neme sushirijst, een kommetje en that’s it! Je kunt de sushi burgers met van alles en nog wat beleggen, maar mijn favoriete ingrediënten blijven toch wel zalm en avocado. Gerookte zalm in dit geval. Kom je langs de visboer? Dan kun je ook gaan voor verse zalm. Oh, en in plaats van sojasaus gebruik ik unagi saus.. Dit is een stroperige saus met een intense smaak en een klein zoetje erin. Je vindt deze saus in de toko of bij de grotere supermarkten. Kun je hem niet vinden? Gebruik dan gewoon sojasaus, het liefst een dikke variant. Maar ik beloof je dat het de moeite waard is om een blokje om te fietsen voor een flesje unagi saus.
Dit heb je nodig voor deze sushi burger met gerookte zalm en unagi saus / 2 stuks (als borrelhap)
- 200 gr sushirijst
- 300 ml water
- 1 el sushi- of rijstazijn
- 1 avocado
- 1 nori vel
- 75 gr gerookte zalm
- 2 el wasabi sesamzaadjes
- 2 el unagi saus
- een klein bakje kiemen
Zo maak je het
Kook de sushirijst gaar volgens de bereidingswijze. Laat de rijst afkoelen en roer de sushi of rijstazijn erdoor.
Vet een klein kommetje van zo’n 14 centimeter omtrek in met een klein beetje olie. Schep 1/4 van de sushirijst erin en druk stevig aan met de bolle kant van een lepel. Draai het kommetje om (op een snijplank) en tik er een paar op tot de rijstburger eruit valt. Ga door tot je vier halve burgertjes hebt. Je kunt deze stap ook skippen en gewoon vier burgertjes vormen met natte handen, maar dan worden ze wel een stuk minder mooi ;)
Snijd de avocado in plakjes en knip het norivel in vieren. Beleg twee rijstburgers met norivel, plakjes avocado, gerookte zalm, kiemen, unagi saus en wasabi sesamzaadjes. Sluit af met nog een tweede nori vel en de bovenkant van de rijstburgers.
Flesje unagi saus op de kop getikt? Deze kun je ook in onderstaande gerechten gebruiken!
Avocado sushi met makreel en unagi saus
Ossenhaas tataki met sushirijst en unagi saus
Sushi met witte asperges en unagi saus
Dit is een super lekker recept ! Vind het echt geweldig!
Alleen jammer dat de zalm zo duur is, zelf probeer ik vaak zalm in de aanbieding te vinden via https://www.folderbode.nl/coop/ en het dan in te vriezen omdat het anders gewoon niet meer te betalen is. Wel een super lekker recept !