Deze heerlijk romige taart met lobbige vanille vulling en brosse koekbodem is de perfécte traktatie voor jezelf op een regenachtige herfstdag. Zie je jezelf al zitten met een kop thee, een boek en een stuk van deze perentaart met vanillepudding terwijl het buiten keihard regent? Hij is niet moeders mooiste wanneer je hem aansnijd dus ik zou hem niet snel serveren op een verjaardag, maar hij doet het perfect op een me-time momentje of als dessert! Na een nachtje in de koelkast snijd je hem mooier aan, maar zo half warm uit de oven is hij het allerlekkerst..
Proef de vanille pudding even voordat je hem in de taartbodem giet. Ik eet zelf zoveel mogelijk suikervrij, dus mocht jij de vulling toch graag iets zoeter willen dan kun je nog wat extra honing of vanille toevoegen.
Dit heb je nodig voor deze romige perentaart met vanillepudding / kleine taart voor 4 personen
- 200 gr havermeel – Hiervoor vermaal je havermout fijn tot meel
- 50 gr amandelmeel
- 125 gr roomboter
- 2 el kokosbloesemsuiker
Voor de vulling
- 500 ml (haver)melk
- 40 gr custardpoeder
- 1 tl vanille essence
- 2 eidooiers
- 1 peer
- 1 vijg
- 3 el honing
Zo maak je het
Bekleed de bodem van een springvorm (van 20 cm) met bakpapier en verwarm je oven voor op 180 graden.
Meng de haver- en amandelmeel door elkaar en voeg de in klontjes gesneden roomboter toe. Voeg de kokosbloesemsuiker toe en kneed het geheel met de hand tot en egaal deeg.
Verdeel het deeg over de bodem van de vorm en zorg voor opstaande randen van zo’n drie centimeter. Prik wat gaatjes in de bodem en bak de bodem 15 minuten in het midden van de oven.
Ga verder met de vanillepudding. Meng met een garde de custardpoeder samen met de eidooiers, 5 eetlepels van de melk, 1 el honing (let op: je houdt dus 2 eetlepels over) en de vanille essence.
Breng de overige melk in een kleine pan aan de kook. Roer wanneer de melk kookt het custardmengsel erdoor en breng weer aan de kook. Roer een minuut goed door met de garde en schenk de custardpudding in vorm.
Snijd de peer en de vijg in hele dunne plakjes. Leg ze op de puddings, druk ze zachtjes in de custardpudding en schuif de taart voor nog 20 minuutjes in de oven.
Verwarm de overige 2 eetlepels honing met 2 eetlepels water. Strijk dit met een kwastje over de bovenkant van de taart voor een mooie glanslaag, die net even voor dat extra zoetje zorgt.
Genieten maar :D
Er staat niet bij op hoeveel graden je de bodem en taart moet bakken. Wellicht kan dit erbij gezet worden?
dit lijkt mij zó lekker…. ga het proberen