Als visliefhebber ben ik naast gegrilde tonijn, gamba’s en tartaartjes van zalm ook gek op een heerlijk portie kibbeling! Ik heb eigenlijk nog nooit zelf kibbeling gemaakt en daarom besloot ik vorige week maar eens aan de slag te gaan. In de tuin wel te verstaan want de keuken wordt op dit moment nog verbouwd. Ik heb zo’n keramisch to-go kookplaatje en als je die op een hoog tafeltje zet heb je binnen no time een mini buiten keuken :D Top idee voor in de zomer met naast een gezellig ik-kook-lekker-buiten-gevoel ook minder geurtjes in huis.
Kibbeling is echt belachelijk makkelijk te maken. Gebruik stukjes verse kabeljauw, maar er een homemade remouladesaus bij en je zult smullennnn :)
Dit heb je nodig voor twee kleine porties kabeljauw kibbeling met remouladesaus
voor de kibbeling
- kabeljauwfilet – zo’n 400 gr
- viskruiden
- 1 biertje
- 150 gr bloem
- 2 eidooiers
- 1 liter zonnebloemolie – om in te frituren
Dit heb je nodig voor remouladesaus
- 50 gr mini augurkjes
- 2 el kappertjes
- 2 el verse bieslook – fijngehakt
- sap van 1/2 limoen
- 4 el mayo
- 4 el kwark
- snuf zout
Zo maak je het
Begin met de remouladesaus. Snijd de augurkjes fijn en meng in kommetje met de overige ingrediënten. Dek af en zet aan de kant.
Schenk de zonnebloemolie in een pan, zet er een deksel op en verwarm hem op middelhoog vuur.
Ga verder met de kibbeling. Snijd de kabeljauw in hapklare stukken en bestrooi met viskruiden.
Maak het beslag door de eieren los te kloppen samen met de bloem. Schenk het biertje erbij en klop goed door met een garde. Breng het beslag op smaak met een snuf peper en zout.
Is de olie heet genoeg? Dip de stukjes kabeljauw in het beslag tot er een dun laagje omheen zit en frituur de vis goudbruin.
Laat de kibbeling uitlekken en leg ze op een bord met servetjes eronder zodat de overtollige olie geabsorbeerd wordt. Serveer met de homemade remouladesaus, een snuf extra viskruiden en eet smakelijk!
0 reacties