Zelf een sundae ijsje maken, maar dan net even wat voedzamer? Deze kidsproof versie maak je met bevroren banaan, mango, dadels, romige kokosmelk en een snufje kaneel. Ik vind dit zo’n leuk ijsje om samen met Louen te maken, juist omdat we eigenlijk altijd wel wat bevroren fruit in de vriezer hebben liggen. Banaan en mango zijn perfect om in een paar minuten om te toveren tot romig ijs. Je hebt er geen ijsmachine voor nodig, alleen een goede blender met genoeg power, want het fruit gaat er bevroren in. Even blenden en je hebt een lekker fris, romig sundae ijsje waar ook meteen wat vitamientjes in zitten. En omdat een sundae ijsje natuurlijk bekendstaat om de toppings, maak ik hem af met een grote toef opgeklopte biologische slagroom en knapperige sundae chocoladeballetjes!

De lekkerste toppings voor je sundae ijsje
Een sundae ijsje is eigenlijk gewoon een lekker romig ijsje met toppings erop. En juist daarmee kun je eindeloos variëren! Denk aan gehakte nootjes, sprinkles, vers fruit, chocoladesaus, kokossnippers of wat je maar lekker vindt en in huis hebt. De witte en roze chocoladeballetjes die je op de foto ziet zijn knapperige chocoladeballetjes met aardbeien smaak, gemaakt van witte Fairtrade chocolade. Je koopt ze gewoon bij Action en ze zijn ook verkrijgbaar in pure chocolade! Superlekker, heel knapperig en perféct voor op sundae ijs. What’s in a name. Leuk om te weten: alle huismerkchocolade van Action is Fairtrade gecertificeerd. Dus ook deze sundae chocoladeballetjes zijn gemaakt van Fairtrade chocolade. Fairtrade heeft samen met Action een programma opgezet voor een leefbaar inkomen en kinderwelzijn. Bovenop de Fairtrade premie betaalt Action minimaal €1 miljoen per jaar aan dit programma. Niet alleen lekker dus, maar ook chocolade waar iets moois achter zit.
Tip: heb je wat ijs over? Vries dit dan per portie in een bakje in. Het ijs is niet direct schepbaar als je het uit de vriezer haalt, maar laat het ongeveer 10 minuten staan en je hebt weer een heerlijk romig ijsje.

Deze lekkere kidsproof recepten ook al gezien?

Ingrediënten
- 200 gr bevroren banaan
- 250 gr bevroren mango
- 200 ml kokosmelk
- 1 flinke snuf kaneel
- 4 Medjoul dadels
Extra
- 80 gr sundae chocoladeballetjes – Te koop bij Action of toppings naar keuze
- 200 ml slagroom of gebruik kant en klare slagroom
Instructies
- Gebruik bevroren fruit in stukjes, zodat je blender of keukenmachine het goed kan pakken. Doe de bevroren banaan en mango samen met de kokosmelk, ontpitte dadels en kaneel in de blender of keukenmachine en blend tot een romig ijs.
- Klop ondertussen de slagroom op tot stijve pieken. Voeg eventueel een snufje suiker toe als je dat lekker vindt. Doe de slagroom in een spuitzak als je er mooie toefjes van wilt spuiten.
- Verdeel het sundae ijs over 4 kommetjes en serveer met een lekkere toef slagroom en de sundae chocoladeballetjes. Serveer direct.

*Dit artikel is geschreven in samenwerking met Fairtrade Nederland






0 reacties