Kipfilet, spinazie en roomkaas was een gouden combi uit mijn studententijd. Ik at het vaak met pasta en moeilijk veel roomkaas. Niet gezond, maar wel héél erg lekker.. Ik kon toen sowieso alles eten wat los en vast zat zonder een grammetje aan te komen, maar dat is nu helaas ietsje anders ;) Ik maakte daarom een iets gezondere versie met deze lekkere ingrediënten. Zonder pasta, maar met veel spinazie en iets minder roomkaas. Ik moet zeggen dat het resultaat er mag zijn! Lekker romig en vol smaak.
Geniet ervan :D
Dit heb je nodig voor deze gevulde kipfilet uit de oven met roomkaas en spinazie / 2 personen
- 2 kipfilets
- handje verse spinazie
- 2 zongedroogde tomaten – ik koop tegenwoordig zongedroogde tomaten zonder olie of kruiden. Dus echt alleen puur gedroogde tomaatjes. Je vindt ze in hetzelfde schap als zongedroogde tomaten in pot en ze zijn super lekker en intens van smaak.
- 3 el roomkaas – naturel, Philadelphia bijvoorbeeld
- een teentje knoflook
- 2 takjes verse oregano
- 1 el pijnboompitten
- een teentje knoflook
- Serveertip: wok de overige spinazie kort in wat olijfolie en wat knoflook. Heerlijk voor bij de kip! Of eet er bijvoorbeeld boontjes, cherry tomaatjes, asperges of broccoli bij.
Zo maak je ze
Verwarm de oven voor op 180 graden. Wel de gedroogde tomaten kort in een bakje lauwwarm water.
Snijd de kipfilets voorzichtig open zodat je ze straks kunt vullen. Let op dat je ze niet helemaal door midden snijdt. Wrijf de filets in met zwarte peper en zeezout. Verhit een scheutje olie in een koekenpan en bak de kipfilets kort aan beide kanten, tot ze licht goudbruin zijn. Ze garen straks verder in de oven.
Heb je toevallig een ovenvaste of gietijzeren pan in huis? Gebruik die dan om de kip in aan te bakken, zodat je de kipfilets daarna in diezelfde pan in de oven kunt schuiven.
Snijd de oregano heel fijn en pers de knoflook uit. Meng in een kommetje de oregano met roomkaas en knoflook. Breng op smaak met een snufje peper & zout.
Snijd de gedroogde tomaten in kleine reepjes. Vul beide kipfilets met roomkaas, verse spinazie en reepjes tomaat. Bak de kipfilets (in de pan en anders op een stuk zilverfolie op de ovenplaat) in 15 tot 20 minuten gaar in de oven.
Rooster ondertussen de pijnboompitten.
Serveer de gevulde kipfilets direct uit de oven met pijnboompitten erover en serveer er gewokte spinazie, boontjes of asperges bij.
Eet smakelijk!
0 reacties