Avocado liefhebbers opgelet! Ik weet dat veel van jullie net als ik gék zijn op deze groene romige en gezonde vrucht. Ik maak er smoothies mee, spreads voor op crackertjes, chocolade mousse of ik lepel er eentje leeg als tussendoortje. Wist je dat wij Nederlanders met zijn allen gemiddeld 70 miljoen avocado’s per jaar eten? Dit groene goud kan altijd en overal en daarom ben ik ook meer dan blij dat er nu een AVOCADO KOOKBOEK IS :D Met in alle recepten (je raadt het nooit) avocado in de hoofdrol.
De schrijfster van dit boek is Colette Dike van Fooddeco. In dit boek laat ze ons zien wat je allemaal met een avocado kunt en hoe je er bijvoorbeeld mooie plakjes of zelfs een roos mee kunt maken. Het eerste recept dat ik maakte was deze dubbel curry zalmburger en hij is zo lekker dat ik hem graag met jullie deel. Ik paste hem een beetje aan en liet bijvoorbeeld de gebakken uitjes en de cheddar weg om iets meer skinny te maken.
Dit heb je nodig voor twee kleine burgers of een grote
- 150 gr zalm
- 1/2 van een kleine ui
- klein knoflookteentje – geperst
- 1 tl gele curry pasta – ik gebruikte een klein zakje gele curry pasta van Fairtrade
- 2 el paneermeel – havermeel kan ook
- 1/2 avocado – in plakjes gesneden
- 2 takjes verse koriander
- 2 kleine bolletjes
Voor de mayo
- 1 el mayo
- 1/2 tl gele curry pasta
- 1 el water
Zo maak je het
Begin met de burgers. Hak de zalm en de ui ragfijn en roer de knoflook, curry pasta en paneermeel erdoorheen. Kneed daarna allen met je handen door en vorm er twee kleine of een grote burger van. Verhit wat olie in een pan en bak de burger(s) aan beide kanten gaar. Zo’n vier minuten aan de ene kant en drie aan de andere.
Maak de mayo door de ingrediënten door elkaar te mengen in een schaaltje.
Snijd de broodjes open, leg de burgers erop gevolgd door de avocado, curry mayo en verse koriander.
Om te testen of je een goede vrucht te pakken hebt haal je het kroontje van de bovenkant af. Is de kleur eronder mooi zacht groen? Throw ‘m in your basket. Ga op zoek naar een betere als de kleur bruinig is. Als je het steeltje er helemaal niet vanaf krijgt is hij nog te rijp
0 reacties