Deze appel kruimel cake met vanilleroom heeft een luchtige, glutenvrije bodem gemaakt van eieren en maismeel en een kruimelige topping van amandelmeel. Heerlijk met vanilleroom erover! Wil je een verantwoorde cake op tafel zetten? Maak de vanille room dan van volle kwark en vanille. Mag het een keertje iets meer zijn of komt er iemand op de koffie die niet bang is voor een beetje suiker? Ga dan eens voor gecondenseerde melk.. Mega slecht maar héél erg lekker ;) Je vindt deze blikjes vaak in het schap bij kokosmelk. Geweldig voor in de koffie of over een cake of taart. Je kunt hier ook karamel van maken door het blikje drie uur te koken in een pan water. Maar zoals ik al zei is dit dus een rete ongezonde versie en de vanilleroom van kwark is een goede tweede, gezondere optie als topping. De kruimel cake is gezoet met appeltjes, honing en heeft een super luchtige structuur, iets wat soms lastig is met glutenvrije baksels. Ik hoop dat je er net zo van geniet als ik!
Dit heb je nodig voor deze appel kruimel cake met vanilleroom / 6 personen
- 120 gr maismeel
- 3 eieren
- 30 gr agavesiroop – of honing
- 45 ml rijstolie – of ander soort geurloze olie zoals zonnebloemolie
- 2 appels
- 1 flinke tl kaneel OF Love Peace & Granola van Green Gypsy – een heerlijke mix van kruiden als kaneel, gember en kruidnagel.
- 1 el honing
Voor de kruimellaag
- 50 gr amandelmeel
- 10 gr roomboter
- 1/2 tl vanille essence
- snuf zout
Voor de vanilleroom
- lekkere en gezonde versie: 200 gr volle kwark met 1/2 tl vanille essence
- über lekkere maar rete ongezonde versie: 200 gr gecondenseerde melk
Zo maak je hem
Vet een taartvorm van 20 cm in en verwarm de oven voor op 180 graden. Bekleed de bodem van de taartvorm met een stuk bakpapier. Zo weet je zeker dat je de kruimel cake er straks mooi uit krijgt.
Snijd de appels in hele dunne plakjes. Meng ze met kaneel (of de andere kruiden) en een eetlepel honing.
Maak de kruimellaag. Kneed de boter samen met amandelmeel, vanille essence en een snuf zout met de hand tot een kruimelig deeg.
Mix in een grote kom de eieren samen met de agavesiroop luchtig. Ik deed dit met een handmixer en was hier zo’n drie tot vier minuten zoet mee. Mix het maismeel en de olie er in een paar seconden door, zodat het beslag zo luchtig mogelijk blijft.
Schep de helft van het beslag in de vorm en verdeel de helft van de appel erover. Schep het overige beslag erop en sluit weer af met plakjes appel. Verkruimel het kruimeldeeg over de cake en bak hem in 20 minuten gaar. Bak hem niet langer dan 20 – 25 minuten. We willen niet dat de cake te droog wordt.
PS. bovenstaande stap met twee lagen appelpartjes bedacht ik later pas toen ik het recept finetunede, maar toen waren de foto’s al gemaakt. Jouw cake komt er dus iets anders uit te zien, namelijk met een extra laagje appel!
Laat de cake even afkoelen en serveer hem met een klodder vanilleroom. Hij wordt droger naarmate je hem langer bewaard (eigenschap van maismeel helaas!) dus consumeer hem het liefst binnen twee dagen.
Bij mij rees de bodem niet. Het was een hele plate bodem met appels erop. Heb ik dan te lang de eieren met het maismeel gemixt?
Hoeveel calorieën zitten hierin? Groetjes romy
Geen idee, ik tel geen calorieën :D
En de maismeel? Is die vervangbaar? Of waar kan ik die kopen?
Ziet er lekker uit! Is het 3 eieren ipv 30 gram??
Hi hi!
Kan ik amandeelmeel ook vervangen door iets anders? Ik ben namelijk erg allergisch!
Lieeefs,
Kyra
Ik vind het altijd lastig om vervangers te bedenken aangezien ik deze niet heb geprobeerd.. De kruimellaag smaakt lekker koekachtig door het amandelmeel en je kunt dit bijvoorbeeld wel vervangen door havermout, maar dan mis je het ‘koeksmaakje’ :) Wellicht havermout met een snuf kaneel proberen?